Dzwonki do iPhona

Opublikowany: Marzec 22nd, 2009 | Autor: | Kategoria: Przemyślenia |
Tagi: , , ,
Brak komentarzy 1 Komentarz »

iPhone to genialne narzędzie obsługujące wiele formatów muzycznych jako iPod, jednak jeśli chodzi o dzwonki które możemy zainstalować na telefonie, aby wykorzystać je jako sygnały rozmów telefonicznych, już taki genialny iPhone nie jest. Dlaczego ? Ponieważ potrzebuje ich w odpowiednim dla siebie formacie czyli .m4r a ja pokażę jak w prosty sposób zrobić sobie taki format za pomocą iTunes.

dzwonki


1. Instalacja dzwonków na iPhone

Zaczynamy oczywiście od uruchomienia iTunes. Jeśli mamy jakieś kawałki mp3 w zakładce muzyka nie dłuższe niż 28 sekund ( chodzi o wersję softu 1.0 ), możemy zrobić z nich szybko dzwonki do telefonu. Aby to zrobić zaznaczamy utwór, klikamy prawym klawiszem myszy i wybieramy utwórz wersję dla AAC. Utwór przerobiony na AAC powinien pojawić się po chwili w zakładce. Następnie klikamy na utwór i przenosimy go do jakiegoś folderu w windows ( przykł. dzwonki ). Pliki mają rozszerzenia .m4a więc zmieniamy rozszerzenie pliku na .m4r i gotowe !

Teraz trzeba zaimportować dzwonki w formacie .m4r do iTunes. Wchodzimy do zakładki Dzwonki klikamy  Ctrl+O ( dodaj plik do biblioteki ) i zaznaczamy wszystkie dzwonki w formacie .m4r do importu. Po chwili dzwonki powinny pojawić się w zakładce dzwonki. Teraz z lewej kolumny  iTunes wybieramy kolejno iPhone > Dzwonki > Synchronizuj dzwonki , gdzie powinna znajdować się lista dzwonków które zaimportowaliśmy wcześniej. Po synchronizacji pojawią się w naszym telefonie.

Miłej zabawy.

2. Paczka dzwonków do iPhone

Pod podanym niżej linkiem zamieszczam paczkę swoich dzwonków do iPhone. Nie trzeba ich konwertować, wystarczy zaimportować do biblioteki iTunes i zsynchronizować z iPhone. Powodzenia.

paczka dzwonków do iPhone ( .RAR 17MB )»


1 Komentarz on “Dzwonki do iPhona”

  1. 1 TogZorino said at 18:37 on Luty 1st, 2011:

    co szukalem, dzieki


Zostaw komentarz

-->